«Маємо досвід і професійність…»
В умовах війни Шаргородська міська лікарня працює і розвивається завдяки розумному менеджменту та професійному колективу.
Повномасштабне вторгнення – ще той виклик як для системи охорони здоров’я, так і для пацієнтів. Тому для того, аби якісно надавати медичну допомогу, потрібно не лише «встояти на ногах», а й розвиватися. У цьому стовідсотково переконаний головний лікар Шаргородської міської лікарні Віталій Чорний. І це, можливо, завдяки злагодженій роботі місцевих медиків, які витримують навантаження і продовжують працювати, та виваженим управлінським рішенням. У результаті заклад охорони здоров’я швидко й ефективно реагує на будь-які кризові ситуації.
– Ми часто чуємо, що «не можна відкладати турботу про своє здоров’я на потім», – каже Віталій Чорний. – Це дійсно так. Але скажу по-іншому, захворюванням байдуже на наші «темні часи» та різні «несприятливі обставини», і вони точно не «стануть на паузу» до нашої Перемоги. Тому ми продовжуємо працювати. Більше того, щоб ефективніше допомагати хворим подолати недугу, купуємо нове обладнання. Адже від вчасності і точності діагнозу, а потім надання ефективного лікування – залежить якість життя пацієнта. Саме тому придбали сучасний УЗД-апарат вартістю 1,5 млн грн, ввели в експлуатацію кисневу станцію та кисневу рампу, що особливо важливо при лікуванні Covid-19, сплеск якого знову спостерігаємо. Також за кошти лікарні придбано три кардіомонітори, стільки ж шприцевих дозаторів.
Умови, в яких лікуються пацієнти, а це мешканці Шаргорода та люди, які покинули свої домівки через війну і нині живуть у громаді, мають велике значення. Тому в лікарні тривають постійні ремонти та реконструкція приміщень. Для прикладу, зараз ремонтують паліативне відділення. «На виході» буде п’ять сучасних палат із належними умовами для комфортного перебування пацієнтів та медпрацівників. Продовжується реконструкція СКТ-кабінету.
А минулого року як гуманітарну допомогу лікарня отримали автомобіль «Пежо», який значно полегшив роботу медиків.
– Сьогоднішній час і війна ще раз підтвердили, що маємо бути готові до всього, а не сподіватися, що «нас омине». Моя мета як керівника лікарні забезпечити роботу закладу: надавати медичну допомогу, рятувати здоров’я і життя пацієнтів, допомагати появі на світ діток і не залежати від непередбачуваних обставин, таких як відсутність електроенергії. А тому завдяки «друзям-благодійникам» в лікарні з’явився потужний дизельний генератор. За відсутності електрики, а сьогодні це може статись будь-якої миті, він забезпечить безперебійне живлення, а відтак безперервну роботу нашого реанімаційного відділення та операційних, – уточнив Віталій Чорний.
– Шаргородська лікарня – це один з успішних прикладів якісного менеджменту медичного закладу, – задоволено констатує директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна. – Керівник лікарні Віталій Васильович Чорний зумів чітко налагодити роботу, і колектив працює над якісним наданням медичної допомоги пацієнтам. Заклад залишається одним із 20 на Вінниччині, де продовжують лікувати хворих із COVID-19, адже коронавірус нікуди не зник. На цей рік вони уклали угоди з Національною службою здоров’я по 13 пакетах на суму понад 106,7 млн грн. Також Віталію Васильовичу вдалося створити «фінансову подушку». У 2023 році завдяки сформованому бюджету вдалося підвищити заробітну плату медичним сестрам на 10%, молодшим медпрацівникам – на 20%. А головне – медичний персонал вчасно отримує заробітну плату. Варто зазначити, що цього вдалось домогтись не у всіх закладах.
2022 рік приніс нам багато викликів. Повномасштабна війна в країні збільшила в рази навантаження на медичну систему. Хочу відзначити, що в Шаргороді надання медичної допомоги населенню не зупинялося ні на один день. Лікарня власними силами і завдяки співпраці з нашим гуманітарним медичним хабом створила запас медикаментів і витратних матеріалів. Від Міністерства охорони здоров’я України отримали УЗД-апарат, капнограф, а від благодійників – генератор. Тож заклад продовжує працювати і розвиватися.
І наостанок про лапароскопію…
Серед українців побутує думка, що інноваційні методи лікування, зокрема, й лапароскопічні операції, доступні в обласних чи столичних лікарнях або приватних клініках.
Та це стереотип. У Шаргородській міській лікарні лапароскопічну хірургію почали використовувати майже 10 років тому. Лапароскопічним методом лікарі успішно виконують холецистомії – це малоінвазивна операція, яка дозволяє через кілька проколів у черевній порожнині видалити жовчний міхур. Або ж провести гінекологічні операції, скажімо, під час виявлення позаматкової вагітності. Адже цей метод сучасний та менш травматичний, при цьому не поступається результативністю, але дозволяє пацієнтам швидше стати на ноги.
Для цього в лікарні є все необхідне: професійні лікарі та ендовідеохірургічна стійка «Striker» американського виробництва. Її було куплено за кошти місцевих сільгоспвиробників. За допомогою камер лікар має можливість виконати хірургічне втручання з мінімальною травматизацією здорових тканин. Чого не можна зробити під час традиційної «відкритої» операції, коли все на дотик.
– Плани на майбутнє? – підсумовує розмову Віталій Чорний, – Вони чіткі, зрозумілі й абсолютно реальні: розвиватися та покращувати якість надання медичних послуг. Це, якщо коротко. Всім здоров’я.
Спілкувалась Світлана БІЛОУС
Шаргородська громада